AKTUALNOŚCI

— 20 Czerwiec 2018 —

Koncert absolwentów i uroczystość wręczenia dyplomów ukończenia PSM II stopnia - wieńczą wieloletni trud zarówno młodych ludzi, jak i ich pedagogów. Sześć lat ciężkiej pracy - w przypadku młodzieży łączenie nauki w dwóch szkołach (a w przypadku Kingi - łączenie nauki i studiów dziennych we Wrocławiu!), godziny ćwiczeń, zgłębianie muzycznej wiedzy; w przypadku pedagogów - pokonywanie  złych humorów i problemów „trudnego wieku”, poszukiwanie ciekawego repertuaru, ćwiczeń, zadań, nagrań,  czy też sprawdzanie testów i klasówek...

 

 

Kolejny rocznik opuszcza właśnie mury naszej Szkoły. W Sali Familijnej wystąpili po raz ostatni tegoroczni absolwenci: Kinga Półtorak (gitarzystka z klasy mgr Adama Mikulskiego), Erwin Jasiński (puzonista z klasy mgr Karola Kota), Kacper Kozłowski (klarnecista z klasy mgr Krzysztofa Krzyśków) oraz Oliwia Rudek (pianistka z klasy mgr Angeli Stepenko). Zabrakło Laury Szczepaniak (oboistki  z klasy mgr Mariusza Nowaka), która już „wyruszyła w świat” i Magdaleny Kurdziel (fagocistki z klasy mgr Kazimierza Żeleźnika, która przed dwoma laty odebrała podobny dyplom w zakresie gry na altówce, a teraz odbywa już studia w Akademii Muzycznej w Gdańsku). Młodzi  muzycy zaprezentowali wzruszonej publiczności krótki, ale ciekawy program (Erwinowi Jasińskiemu i Kacprowi Kozłowskiemu na fortepianie towarzyszył mgr Piotr Rokitnicki), wzajemnie  się zapowiadając, a następnie odebrali z rąk swoich wychowawców dyplomy ukończenia szkoły, w tym dwa „z czerwonym paskiem” (Oliwia Rudek i Kinga Półtorak).
Dyrektor Szkoły - Hubert Dziedzic  z humorem pożegnał absolwentów  - gratulując im wytrwałości w dążeniu do celu i życząc sukcesów w dalszym życiu; podobnie też pożegnali się z nimi ciepło nauczyciele-instrumentaliści oraz teoretycy: Elżbieta Kusz-Tracz i Władysław Kliszcz.

Ruszajcie w świat i bądźcie naszą najlepszą wizytówką!