AKTUALNOŚCI

— 27 Marzec 2019 —

8 i 9 marca 2019 r. w Państwowej Szkole Muzycznej I st. w Żarach odbyły się V Żarskie Spotkania Smyczkowe Lubuskich Szkół Muzycznych I stopnia. W spotkaniach doskonale zaprezentowali się uczniowie naszej szkoły. 

 

W grupie I występowali uczniowie klas I i II cyklu sześcioletniego oraz klas I cyklu czteroletniego. Iga Fraszczyk – uczennica klasy skrzypiec mgr Macieja Wasiaka Martyna Okaj,Maja Kajper i Aleksandra Podkościelna – uczennice klasy skrzypiec mgr Ireny Zapolskiej.  W grupie II występowali uczniowie klas III i IV cyklu sześcioletniego oraz II i III cyklu czteroletniego. Martyna Bielewicz - uczennica klasy skrzypiec mgr Moniki Maszkowskiej, Katarzyna Kurczewska i Hiacynta Otto – uczennice klasy skrzypiec mgr Wasyla Wierbickiego oraz Aleksandra Sokół – uczennica klasy skrzypiec mgr Ireny Zapolskiej i Oskar Leszcz – uczeń klasy skrzypiec mgr Macieja Wasiaka. W grupie III występowali uczniowie klas V i VI cyklu sześcioletniego oraz IV cyklu czteroletniego. Naszą szkołę w tej grupie reprezentowała Marta Maciejak – uczennica klasy skrzypiec mgr Moniki Maszkowskiej .
I Miejsce oraz tytuł  Najlepszego uczestnika w grupie I zdobyła: Iga Fraszczyk. W tej grupie II Miejsce zdobyła Maja Kajper, III miejsce Aleksandra Podkościelna, a wyróżnienie Martyna Okaj.
W grupie II I miejsce zdobyła Katarzyna Kurczewska, III miejsce zdobyły Aleksandra Sokół i Martyna Bielewicz, a wyróżnienie Hiacynta Otto.
W grupie III Marta Maciejak otrzymała wyróżnienie.
 Nasi nauczyciele otrzymali wyróżnienia za wkład pracy. Naszym uczniom przy fortepianie towarzyszył: mgr Wojciech Zawiślak. Serdecznie gratulujemy!