AKTUALNOŚCI

— 27 Maj 2019 —

25 maja 2019 r. w naszej szkole odbył się I Żagański Turniej Słuchowy dla uczniów szkół muzycznych I stopnia regionu lubuskiego. Wzięło w nim udział 22 uczestników ze szkół muzycznych naszego regionu (PSM I st. oraz OSM I st. w Zielonej Górze, PSM I st. w Szprotawie i PSM I st. w Żarach oraz PSM I st. w Żaganiu).


Test turniejowy przygotowany przez dyrektora Konkursu - mgr Władysława Kliszcza (zgodnie z podstawą programową dla nauczania przedmiotu kształcenie słuchu w szkołach muzycznych I stopnia), został poświęcony w tym roku Stanisławowi Moniuszce - w związku z 200-setną rocznicą urodzin kompozytora (przykłady muzyczne wybrano z jego twórczości). Po zakończeniu i sprawdzeniu Testu odbył się (w formie wymiany doświadczeń) wykład dla nauczycieli na temat wprowadzania akordów suspensowych i alterowanych w PSM I stopnia (prowadzenie: mgr Władysław Kliszcz).
Aż do samego końca uczestnicy przeżywali wielkie emocje, bowiem występowali pod wylosowanymi przed wejściem na salę godłami. Dopiero w trakcie ogłaszania wyników okazało się „kto jest kto”. Poziom Turnieju był bardzo wysoki i wyrównany. Gratulujemy więc wszystkim jego uczestnikom, zaś szczególnie naszym laureatom: I miejsce (ex aequo) zajęła Małgorzata Fajger, wyróżnienia zdobyli: Michał Pinkowski i Daria Leszcz (wszyscy zostali przygotowani przez mgr Władysława Kliszcza). Dziękujemy za wsparcie organizacyjne Radzie Rodziców Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Żaganiu. Do zobaczenia w przyszłym roku.

   Laureaci I Żagańskiego Turnieju Słuchowego_2019.pdf

Zapraszamy do galerii foto - autor zdjęć: Adam Żyworonek

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=2769281353113452&set=ms.c.e