AKTUALNOŚCI

— 06 Grudzień 2021 —

Kolejne artystyczne atrakcje czekają już wkrótce żagańskich melomanów. Na koncercie, którego organizatorami są nasza Szkoła wraz z Żagańskim Pałac Kultury, wystąpi BOARTE PIANO TRIO w składzie: Jarosław Nadrzycki – skrzypce, Karol Marianowski – wiolonczela i Konrad Skolarski – fortepian.

Członkowie zespołu – to doświadczeni i utytułowani laureaci wielu konkursów krajowych i międzynarodowych, mający w swym dorobku występy na estradach całego świata, z najlepszymi zespołami i dyrygentami. Szczególnie miło będzie nam gościć Żaganianina 2001 roku, absolwenta Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Żaganiu – Jarosława Nadrzyckiego (który nigdy nie zapomina o swoim rodzinnym grodzie). Przed kilku laty mieliśmy już także okazję podziwiania kunsztu tria, które wystąpiło w Żagańskim Pałacu tuż po swoim oficjalnym debiucie w Warszawie. Zespół wspaniale się rozwija i wciąż poszerza swój repertuar. W programie najbliższego koncertu znajdą się tria Ludwika van Beethovena, Pawła Łukaszewskiego i Feliksa Mendelssohna-Bartholdy’ego.

Zapraszamy 12 grudnia o godz. 17:00 do sali Kryształowej Żagańskiego Pałacu Kultury. Wstęp na koncert jest wolny – wejściówki można odebrać w Sekretariacie Szkoły.

* W związku z wprowadzonymi od 1 grudnia obostrzeniami – słuchaczy obowiązuje regulamin (patrz: https://zpk.zagan.pl/wp-content/uploads/2021/02/Regulamin-uczestnictwa-widzow-COVID-od-1-grudnia.pdf); przed wejściem do sali koncertowej należy wypełnić pisemne oświadczenie „Covid” oraz założyć maseczkę.

Dodatkowe informacje o zespole – na stronie Żagańskiego Pałacu Kultury: https://zpk.zagan.pl/33180-2/