AKTUALNOŚCI

— 19 Kwiecień 2018 —

Sekcja instrumentów dętych, perkusji i akordeonu zaprasza na IV Szkolny Konkurs Miniatur, który odbędzie się 19 maja 2018 w Auli Szkoły przy ul. Piłsudskiego 12. Przesłuchania są otwarte dla publiczności. Serdecznie zapraszamy - zgłoszenia do konkursu należy składać do 7 maja!!

— 19 Kwiecień 2018 —

Dotarła do nas wspaniała wiadomość! W dniach: 16 – 18 kwietnia 2018 r. w Szkole Muzycznej I stopnia im. Grażyny Bacewicz we Wrocławiu odbywał się XIV Ogólnopolski Konkurs Skrzypcowy im. Grażyny Bacewicz Szkół Muzycznych I stopnia. Na Konkursie znakomicie zaprezentowała się nasza uczennica PSM I stopnia Maja Cichoń. Maja zdobyła II nagrodę. Maja uczy się w klasie skrzypiec mgr Ireny Zapolskiej.

— 16 Kwiecień 2018 —

14 kwietnia 2018 r. w Sali Inter Pałacu Książęcego w Żaganiu odbyła się Gala "Szlachetnej Paczki". Uroczystość uświetnił występ naszych uczniów. Podczas wieczoru zaprezentowali się:

— 09 Kwiecień 2018 —

Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Żaganiu poszukuje pracownika na stanowisko: referent

— 16 Kwiecień 2018 —

W dniach: 13 - 14 kwietnia 2018 w Auli Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Mieczysława Karłowicza w Zielonej Górze odbył się II Zielonogórski Konkurs Skrzypcowy. Konkurs był przeznaczony dla uczniów klas skrzypiec PSM I stopnia i odbywał się w trzech grupach wiekowych.

— 13 Kwiecień 2018 —

W dniach: 11 – 15 kwietnia 2018 w Szczecinie odbywa się II Zachodniopomorski Festiwal Klarnetowy o Zasięgu Ogólnopolskim i Międzynarodowym. Na Przesłuchaniach Konkursowych Festiwalu znakomicie zaprezentował się Kacper Kozłowski - uczeń klasy V PSM II stopnia w klasie klarnetu mgr Krzysztofa Krzyśków. Kacper reprezentował naszą szkołę na Konkursie w Grupie III. Podczas występu konkursowego Kacpra przy fortepianie towarzyszył mgr Piotr Rokitnicki.

Serdecznie gratulujemy!

— 29 Marzec 2018 —

"Wieczór Miniatur" za nami! W koncercie wystąpili uczniowie PSM II stopnia. Podczas "Wieczoru" wręczono dyplomy i wyróżnienia laureatom VII Szkolnego Konkursu Miniatur, w którym brali udział uczniowie sekcji instrumentów smyczkowych i gitary PSM I stopnia. Po ceremonii wręczenia dyplomów i wyróżnień, wystąpili laureaci Szkolnego Konkursu. Wszystkim naszym uczniom podczas występów przy fortepianie towarzyszyli: mgr Agata Backiel, mgr Maria Kuna oraz mgr Wojciech Zawiślak.

— 09 Kwiecień 2018 —

27 marca 2018 w Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Tadeusza Szeligowskiego w Gorzowie Wielkopolskim odbywał się III Lubuski Konkurs Skrzypcowy. Na Konkursie bardzo dobrze zaprezentowały się nasze skrzypaczki pracujące pod okiem mgr Wasilija Wierbickiego: Katarzyna Kurczewska i Laura Rzymska (obie z klasy II/6, wystąpiły na Konkursie w grupie I). Jury Konkursu przyznało: I miejsce w Grupie I - Katarzynie Kurczewskiej oraz II miejsce w Grupie I - Laurze Rzymskiej.

— 27 Marzec 2018 —

Rozpoczynamy akcję rekrutacyjną dla kandydatów do klasy I PSM I stopnia - już w maju startujemy z cyklem zajęć przygotowawczych! Szczegółowe informacje: http://psmuza.zagan.pl/rekrutacja

Serdecznie zapraszamy!

— 26 Marzec 2018 —

VII Szkolny Konkurs Miniatur sekcji  instrumentów smyczkowych i gitary za nami!  Gratulujemy wszystkim uczestnikom i laureatom.

Laureaci Konkursu wystąpią na koncercie podczas Wieczoru Miniatur w Sali Familijnej Pałacu Książęcego w Żaganiu,  w najbliższą środę 28 marca o godz. 18:00.  Serdecznie zapraszamy!

 

Zapraszamy także do obejrzenia fotorelacji z Konkursu - autor zdjęć: Adam Żyworonek

Strony