• pl
Przedmiotowa strona BIP

XVII Ogólnopolski Turniej Pianistyczny

XVII OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ PIANISTYCZNY
im. Haliny Czerny-Stefańskiej
Żagań 23-25 lutego 2012 r.



SZANOWNI PAŃSTWO!
Z radością prezentujemy galerię fotografii Agnieszki Wocal, wykonanych w czasie XVII Ogólnopolskiego Turnieju Pianistycznego. Aby oglądać fotografie należy kliknąć na poniższy link. Do uczestników, ich opiekunów i nauczycieli oraz wszystkich gości Turnieju mamy również prośbę o nadsyłanie propozycji podpisów pod fotografie, które ich nie mają, a także o opinie na temat galerii i całego Turnieju pod adresem: emesz@psmuza.zagan.pl
 

LAUREACI XVII OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU PIANISTYCZNEGO

GRUPA I
I nagroda ex equo:
Wiktor KAZUBIŃSKI - ZPSM im. G. Bacewicz w Koszalinie; klasa Piotra Grelowskiego
Christian LIPIŃSKI - SM I i II st. im. F. Liszta w Głogowie; klasa Agnieszki Berest

II nagroda:
Paweł GWÓŹDŹ - PSM I st. w Żorach; klasa Jadwigi Barańskiej

III nagroda ex equo:
Aurelisz MISZCZYK - PSM I st. im. J. Garści w Jeleniej Górze; klasa Joanny Chek
Kamila SACHARZEWSKA - PSM I i II st. w Suwałkach; klasa Anny Borkowskiej

Wyróżnienia:
Dawid GANCZAR - PSM I i II st. w Żaganiu; klasa Danuty Chodorowskiej
Klara JACHIMCZAK - PSM I st. im. F. Chopina w Kłodzku; klasa Angeliki Rembowieckiej
Pola PAWLAK - PSM I i II st. w Nysie; klasa Anny Jabłońskiej

GRUPA II
 
I nagroda oraz GRAND PRIX XVII OTP:
Kamil PACHOLEC - OSM I i II st. w Kielcach; klasa Małgorzaty Kowalskiej
Program:
J. S. Bach - Inwencja trzygłosowa a - moll
J. Haydn - Sonata C - dur HOB VI/50
F. Liszt - Etiuda koncertowa f - moll "La Leggierezza"

II nagroda:
Jan BIENIASZ - PSM I i II st. im. L. Różyckiego w Kielcach; klasa Jolanty Jaroń

III nagroda ex equo:
Nicole KIEŁBASIEWICZ - OSM I i II st. im. K. Szymanowskiego we Wrocławiu; klasa Heleny Furmanowicz-Kurzyńskiej
Zofia SATAŁA - PSM II st. im. W. Żeleńskiego w Krakowie; klasa Olgi Łazarskiej
Krzysztof ZWOLIŃSKI - ZSM nr 2 im. W. Kilara w Rzeszowie; klasa Alicji Staszczyszyn

Wyróżnienia:
Gabriela BIELECKA - PSM I i II st. w Suwałkach; klasa Anny Borkowskij
Kacper ŻAROMSKI - ZSM w Krośnie; klasa Doroty Skibickiej

GRUPA III
I nagroda:
Jakub KUSZLIK - PSM II st. im. W. Żeleńskiego w Krakowie; klasa Olgi Łazarskiej

II nagroda:
Klara Aleksandra KRAJ - PSM I i II st. im. L. Różyckiego w Kielcach; klasa Artura Jaronia

III nagroda ex equo:
Kinga Anna NOWAK - ZPSM im. M. KArłowicza w Krakowie; klasa Elżbiety Bień
Jagoda STANICKA - ZPSM nr 4 im. K. Szymanowskiego w Warszawie; klasa Justyny Galant-Wojciechowskiej

Wyróżnienia:
Michał BEDNARZ - PSM im. W. Kossakowej w Sanoku; klasa Janusza Ostrowskiego
Miłosz LEWANDOWSKI - OSM II st. im. H. Wieniawskiego w Poznaniu; klasa prof. Waldemara Andrzejewskiego
Robert MACIEJOWSKI - OSM II st. im. I.J. Paderewskiego w Tarnowie; klasa dr hab. Mirosława Herbowskiego
Klaudia ROGAŁA - PSM II st. im. W. Żeleńskiego w Krakowie; klasa Mariki Kato

 



 
 
LISTA UCZESTNIKÓW:

GRUPA I
1. Gabriela Dębicka (15. 02. 2003 r.)
Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I st. w Rzeszowie
2. Sebastian Galbarczyk (06. 05. 2000 r.)
Państwowa Szkoła Muzyczna I st. w Myśliborzu.
3. Dawid Ganczar (04. 09. 2001 r.)
Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. w Żaganiu
4. Paweł Gwóźdź (23.03.2001 r.)
Państwowa Szkoła Muzyczna I st. w Żorach
5. Klara Jachimczak (01. 04. 2000 r.)
Państwowa Szkoła Muzyczna I st. im. F. Chopina w Kłodzku
6. Wiktor Kazubiński (17. 06. 2001 r.)
Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. G. Bacewicz w Koszalinie
7. Weronika Krasoń (27. 01. 2001 r.)
Państwowa Szkoła Muzyczna I st. im. F. Chopina w Kłodzku
8. Christian Lipiński (06. 02. 2002 r.)
Szkoła Muzyczna I i II st. im. F. Liszta w Głogowie
9. Martyna Malinowicz (28. 12. 2002 r.)
Państwowa Szkoła Muzyczna I st. w Myśliborzu
10. Aureliusz Miszczyk (24. 11. 2000 r.)
Państwowa Szkoła Muzyczna I st. im. J. Garści w Jeleniej Górze
11. Pola Pawlak (13. 08. 2002 r.)
Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. w Nysie
12. Kamila Sacharzewska (10. 06. 2001 r.)
Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. w Suwałkach
13. Dominik Gołemberski (04. 08. 2002 r.)
Państwowa Szkoła Muzyczna I st. im. G. Bacewicz w Nowej Soli

GRUPA II
1. Gabriela Bielecka (31. 08. 1998 r.)
Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. w Suwałkach
2. Jan Bieniasz (17. 03. 1999 r.)
Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. im. L. Różyckiego w Kielcach
3. Maja Jaryczewska (26. 02. 1999 r.)
Państwowa Szkoła Muzyczna I st. im. K. Serockiego w Gubinie
4. Nicole Kiełbasiewicz (01. 06. 1998 r.)
Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I i II st. im. K. Szymanowskiego we Wrocławiu
5. Małgorzata Kruczek (04. 05. 1998 r.)
Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna przy ZSM nr 1 w Rzeszowie
6. Michał Lenda (28. 02. 1999 r.)
Państwowa Szkoła Muzyczna I st. im. K. Serockiego w Gubinie
7. Julia Mączyńska (23. 02. 1999 r.)
Zespół Szkół Muzycznych im. K. Komedy-Trzcińskiego w Ostrowie Wielkopolskim
8. Magdalena Nizioł (09. 03. 1998 r.)
Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. w Suwałkach
9. Kamil Pacholec (11. 11. 1998 r.)
Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I i II st. w Kielcach
10. Zofia Satała (19. 07. 1998 r.)
Państwowa Szkoła Muzyczna II st. im. W. Żeleńskiego w Krakowie
11. Krzysztof Zwoliński (30. 05. 1999 r.)
Zespół Szkół Muzycznych nr 2 im. W. Kilara w Rzeszowie
12. Kacper Żaromski (15. 02. 1999 r.)
Zespół Szkół Muzycznych w Krośnie
 Kilara w Rzeszowie

GRUPA III
1. Michał Bednarz (08. 05. 1997 r.)
Państwowa Szkoła Muzyczna im. W. Kossakowej w Sanoku
2. Jan Antoni Gzella (13. 06. 1997 r.)
Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna II st. im. H. Wieniawskiego w Poznaniu
3. Klara Aleksandra Kraj (24. 08. 1996 r.)
Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. im. L. Różyckiego w Kielcach
4. Paula Krauze (04. 03. 1996 r.)
Poznańska Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna II st.
5. Jakub Kuszlik (23. 12. 1996 r.)
Państwowa Szkoła Muzyczna II st. im. W. Żeleńskiego w Krakowie
6. Miłosz Lewandowski (16. 01. 1996 r.)
Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna II st. im. H. Wieniawskiego w Poznaniu
7. Robert Maciejowski (18. 05. 1998 r.)
Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna II st. im. I. J. Paderewskiego przy ZSM w Tarnowie
8. Łukasz Marcinkowski (10. 12. 1996 r.)
Poznańska Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna II st. im. M. Karłowicza
9. Kinga Anna Nowak (26. 12. 1999 r.)
Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. M. Karłowicza w Krakowie
10. Klaudia Rogała (16. 03. 1996 r.)
Państwowa Szkoła Muzyczna II st. im. W. Żeleńskiego w Krakowie
11. Jagoda Stanicka (04. 08. 1997 r.)
Zespół Państwowych Szkół Muzycznych nr. 4 im. K. Szymanowskiego w Warszawie
12. Gabriela Stanisz (24. 09. 1997 r.)
Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. M. Karłowicza w Krakowie
13. Paulina Storka (02. 01. 1997 r.)
Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. im. F. Chopina w Opolu

XVII Ogólnopolski Turniej Pianistyczny otrzymał Patronat Honorowy Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdana Zdrojewskiego:

 
***
KLIKNIJ PONIŻEJ >>> a zobaczysz fotografie Adama Żyworonka:
 

Wsparcia udzielili nam:

- Centrum Edukacji Artystycznej

- Burmistrz Żagania

- Starosta Powiatu Żagańskiego

- Dringenberg Polska Sp. z o. o

- P.W. LAPIS

- Żagańskie Stowarzyszenie Muzyczne

Pomoc materialna, organizacyjna i logistyczna od: Pałacu Książęcego w Żaganiu, Polskich Wydawnictw Muzycznych w Krakowie, Centrum Kultury w Żaganiu, Hotelu Willa Park, firmy "BARTEX" w Żaganiu, Piekarni „GRONO”, Kwiaciarni Ewy Ziętek, Piwnicy „Pod Maszkaronem”